Miejska Góra w Starym Sączu – dlaczego warto ją odkryć?

Stary Sącz to jedno z najstarszych polskich miast. Pierwsze zmianki o nim pochodzą z XIII wieku. Średniowieczny układ miasta i urokliwe zabudowania wywołują zachwyt. Warto więc przyjechać tutaj w jakąś niedzielę i pospacerować po uliczkach, zobaczyć też chyba jeden z najbardziej uznanych zabytków Starego Sącza – Klasztor Sióstr Klarysek.

Warto też wybrać się na spacer na Miejską Górę, gdzie po stromym podejściu ulicą Królowej Jadwigi, czeka na nas moc atrakcji.


Moc atrakcji w cieniu lasu

W drodze z Rynku na Miejską Górę miniemy taras widokowy, z którego rozpościera się panorama na całe miasto i jego okolicę. Można tu chwilę odsapnąć, gdyż znajduje się on akurat w połowie najbardziej stromego podejścia.

Wraz z wkroczeniem do lasu rozpoczynamy spacer śladem szklanych kul przypominających olbrzymie krople deszczu. W nich krok po kroku odkrywamy cykl życia żaby. To fantastyczne rozwiązanie, dzięki któremu dzieci przez zabawę przyswajają wiedzę. Ostatnia taka kropla znajduje się tuż przy największej atrakcji tego wzniesienia – leśnym molo.

Już przeszło od roku można nim pospacerować w koronach drzew. Drewniana konstrukcja to ponad 200 metrów spacerowej ścieżki, na której nie brakuje ławeczek do odpoczynku, małego tunelu, siatki, mostku. Zwieńczeniem spaceru jest możliwość podziwiania pięknej panoramy miasta, dalej Poprad wpadający do Dunajca, Nowy Sącz i wzgórza za nim, po prawej szczyty Gór Grybowskich, najdalej na zachód wysuniętego pasma Beskidu Niskiego z Jaworzem, Marganią Wyżną i Kozim Żebrem.

To zdecydowanie jedno z tych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w okolicy. Łatwo tutaj dotrzeć o każdej porze roku. To też jedno z tych miejsc, które bez trudu odkryjecie nawet z niemowlakiem w wózku.

Najważniejsze informacje:

Jak tutaj dotrzeć? Kilka najważniejszych informacji.
🅿️ Zaparkować można na rynku w Starym Sączu. W weekendy parking jest darmowy.
🗺 Dalej ulicą królowej Jadwigi udajemy się na Miejską Górę.
⏱️ Spacer zajmie nam 20-30 minut.
🏔 W drodze na górę miniemy taras widokowy.
🐸 Warto przejść ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą i odkryć wszystkie kule. To świetna zabawa połączona z nauką.
💰 Wstęp na leśne molo jest BEZPŁATNY.
🌲🌳 Konstrukcja jest bardzo ciekawie zaprojektowana i solidna.
♿️ Po molo można poruszać się wózkiemTo miejsce idealne na krótką wycieczkę. Jeśli jesteście w okolicach Starego Sącza to zdecydowanie warto poświęcić godzinę by je odkryć. Polecam Wam też przy okazji zrobić sobie krótką wyprawę Z widokiem na Beskidy, czyli wycieczka do Woli Kroguleckiej. Tam również czekają na Was niesamowite widoki i bardzo łatwy i dostępny szlak.

Do zobaczenia na szlaku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s