Z widokiem na Beskidy, czyli wycieczka do Woli Kroguleckiej

20180930_125045

Nie wiem jak Wy, ale ja godzinami mogłabym siedzieć na ławeczce z takim widokiem. Na pewno wiece, że nie zawsze trzeba się natrudzić, żeby podziwiać piękne panoramy. Dziś dam Wam przykład wycieczki, na którą z przyjemnością się wybierzecie, bo widoki jakie roztaczają się z miejsca, do którego chcę Was zaprosić są bajeczne.

Mowa o platformie widokowej w Woli Kroguleckiej. W tygodniu można wyjechać pod samą platformę. W weekend samochód trzeba zostawić ciut niżej, by po kilkuminutowym spacerze dotrzeć pod platformę. Znajduje się ona na otwartej przestrzeni na wysokości ok. 550 metrów n.p.m., ok. 200 metrów nad Doliną Popradu. Z platformy roztaczają się cudowne widoki na Beskid Sądecki, w tym szczególnie Pasmo Radziejowej, Rzekę Poprad, Kotlinę Sądecką i odległy Beskid Wyspowy.

Tuż obok platformy do dyspozycji turystów jest również zadaszone palenisko, ubikacja, niewielki parking (dostępny w tygodniu) oraz piaskownica dla dzieci.

To bardzo dobre miejsce właśnie na wycieczkę z dziećmi. Nawet tymi najmłodszymi. Ja sama zabrałam tam moją czteromiesięczną córkę i była zachwycona 🙂  Z parkingu wiedzie tam asfaltowa droga, zatem z wózkiem czy w nosidle – nawet z maluszkiem możecie zaliczyć bardzo udany wypad w góry.

20180930_130232

Zatem jeśli jesteście w okolicach Nowego lub Starego Sącza i chcielibyście się wybrać w góry, ale na przykład nie zabraliście odpowiednich butów,albo po prostu chcielibyście nacieszyć się pięknymi widokami, ale nie macie czasu na wspinaczkę, to to miejsce jest idealne dla Was 🙂

A na zachętę, jeszcze krótki film

Gdzie jeszcze widzielibyście takie platformy? Dajcie znać w komentarzu!

Do zobaczenia na szlaku!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s