Zima w Beskidach. Kilka sposobów na zabicie nudy!

20170108_154540

W tym roku zima jest wyjątkowo piękna. Mroźna i biała  To plus, jeżeli jesteś wielbicielem górskich wędrówek. Minus jeśli chodzi o sporty zimowe. Gdy jednak za oknem śnieg – nie zamykaj się w domu. Koniecznie wyskocz w Beskidy, bo jest tutaj co robić.

Po pierwsze Beskidy to nie Tatry – śmiało możesz wybrać się na spacer. Nie ma tutaj zagrożeń lawinowych, a na większości szlaków śmiało dasz dobie radę bez raków. Wystarczą wygodne buty, ciepły strój i oczywiście chęci. Widoki w Beskidach zimą są niesamowite.

Po drugie – jeśli piesze wędrówki zimą nie są dla Ciebie, ale uwielbiasz sporty zimowe (narty, snowboard, łyżwy, czy narty biegowe) to również znajdziesz miejsca, w których spędzisz aktywnie czas.

Oto kilka stoków narciarskich w Beskidach, które są stosunkowo blisko Krakowa i mają ciekawą ofertę :

Stacja Narciarska Myślenice – to dwie oświetlone, naśnieżane oraz ratrakowane trasy narciarskie wzdłuż czteroosobowej kolei o długości 835 m i 1100 m. Jest również wyciąg talerzykowy o długości 150 metrów z trasą o długości 200 m. Plusem jest fakt, iż z Krakowa dojedziemy tutaj w 20 min

myślenice

Szklana Góra Ski w Harbutowicach – tutaj, w Harbutowicach funkcjonuje wyciąg krzesełkowy, a trasa zjazdowa jest oceniana jako o średnim stopniu trudności i ma 950 metrów długości. Jest również orczyk dla dzieci i początkujących. Trasa zjazdowa z orczyka ma 100 metrów.

Wyciąg narciarski w Skomielnej Czarnej – to kolejne miejsce, gdzie możecie poszusować na nartach. Z Krakowa dojedziecie tutaj w niespełna godzinę. Oferuje ratrakowaną i sztucznie naśnieżaną trasę narciarska o długości 700 metrów oraz 100 metrową „oślą łączkę” dla dzieci i początkujących. Tutaj jednak nie ma wyciągów krzesełkowych, a orczykowe. Tuż u zboczy wyciągu mieści się Hotel Olivia medical SPA, gdzie można się po szaleństwach na nartach odprężyć i zrelaksować.

skomielna

Wyciąg narciarski w Sieprawiu – Siepraw Ski to ostatnia propozycja narciarska, która jest bardzo blisko Myślenic, a którą chciałabym polecić. Do dyspozycji narciarzy oddano 6 wyciągów orczykowych, w tym wyciąg dziecięcy – idealny dla najmłodszych. Plusem jest odległość od Krakowa. Dojedziecie tu jeszcze szybciej niż do Myślenic.

Wyciąg krzesełkowy w Kasinie Wielkiej Kasina Ski to 3 trasy, na których, jak twierdzą właściciele, „Nuda się nie uda!”. Najdłuższa niebieska ma długość przeszło 1400 metrów. Ponadto, widok ze stoku jest bajeczny!  Szusowanie tutaj to podwójna przyjemność.

kasina

Nic dziwnego, że pochodząca z Kasiny Justyna Kowalczyk tak pokochała narty! W dodatku do Krakowa nie jest w cale tak daleko. Ok. godzina jazdy samochodem. PS. Jeśli, wybieracie się na narty do Kasiny nie tylko na jeden dzień, ale planujecie zostać dłużej, to warto zatrzymać się w odrestaurowanej przez Bożenę i zamienione na urocze apartamenty Stacji Kasinie.

Będąc w Beskidach można też postawić na narty biegowe. Przepiękne trasy wiodą wokół Mogielicy. Jeśli nie macie sprzętu, to wypożyczycie go na miejscu, bo warto! Ruch nigdy nikomu nie zaszkodził, a ruch w otoczeniu takich cudownych widoków jest wielką przyjemnością. Więcej o trasach biegowych na Mogielicy poczytacie tutaj -> KLIK

Tutaj znajdziecie zawsze aktualne warunki na trasach biegowych na Mogielicy: https://www.facebook.com/trasymogielica/

Jeśli jednak zamiast nart, czy snowboardu wybieracie łyżwy to możecie wybrać się na lodowisko w Myślenicach. Więcej informacji o nim znajdziecie tutaj -> KLIK Bardzo fajne lodowisko jest też w Rabce-Zdroju. Fani łyżw za niewielkie pieniądze mogą świetnie spędzić czas.

To co wybieracie, spacery po beskidzkich szlakach, szusowanie na stoku, czy łyżwy?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s